Masáže
1. CO JE TO VLASTNĚ MASÁŽ?
"Masáž je uspořádání masérských hmatů, jejichž základní účinky jsou mechanické, biochemické a reflexní". Zjednodušeně řečeno - masáž člověku přináší zlepšení krevního, pohybového, lymfatického, energetického oběhu, látkové výměny, zvyšuje výkonnost, ovlivňuje funkci vnitřních orgánů, formuje postavu a navrací pružnost pokožce. A především má velký pozitivní vliv na psychiku člověka. Tím, že ovlivňuje tělo i mysl, navrací rovnováhu těmto dvěma aspektům života.
Masáž někdy zabolí - jen výjimečně :o)
Při masáži mnozí nezažívají jen příjemné pocity. Sem tam hmat pořádně zabolí. Někdo to považuje za signál, že ošetření je opravdu kvalitní, jiný raději vymění maséra. Masáž by neměla bolet. Pokud však přijdete s blokádou či se svalovými stahy, které chceme speciálními měkkými technikami či reflexní masáží uvolnit, může to i zabolet - ovšem nebolí celá masáž. Zabolí pouze Trigger pointy, který si můžete představit jako malé uzlíky, které vznikají na ztuhlém svalu. Trigger point je malý, místně ohraničený, ale dokáže notně potrápit, protože je bolestivý na dotek, někdy i na velice citlivé stlačení. Problémy pak dokáže nadělat nejen na daném místě, ale i na vzdálenějších oblastech našeho těla.
2. Proč a jak často masáž opakovat?
Frekvence masáže je různá podle potíží a potřeb klienta. Při rozsáhlejší masáži dochází v těle k masivním změnám, respektive přesunu energie, a je nutné poskytnou tělu dostatek času k rovnání změn. Dochází k "přílivu energie do částí těla, kde byl nedostatek".
Pokud jsou svaly v silném svalovém tonusu, nebude stačit interval jednou za měsíc, ale bylo by vhodné masáž ze začátku zopakovat po týdnu a postupně prodlužovat interval.
Nejlepší léčitel je vlastní tělo. Jako masérka a regresní psychoterapeutka dávám pouze impuls, startuji ozdravný systém - organismus se s problémy, které odstraním pomocí technik vypořádá mas. Samoregulace organismu je optimální pro vyrovnání se se zdravotními potížemi. Proto je nutné po masáži dát tělu prosto k uzdravení a k regeneraci.
Pokud nevíte zda na masáž jít poraďte se svým praktickým lékařem
Po masáži
po masáži vstávat co možná nejpomaleji v klidu
co nejdříve po masáži vypít sklenici čisté vody
po zbytek dne pít hodně tekutin, aby se tělo mohlo důkladně detoxikovat (vnitřní orgány mají spoustu práce zpracovat všechny uvolněné a masáží vyplavené odpadní látky)
držet tělo v teple a neprochladnout (zabalit se klidně do deky)
nepít alkohol a neužívat psychotropní látky
nekoupat se, ani se nesprchovat minimálně 2 hodin po ošetření, aby se oleje mohly účinně absorbovat do pokožky
během dne se zabývat psychicky a fyzicky nenáročnými činnostmi
minimálně ještě druhý den psychicky a fyzicky nezatěžovat rozmasírované svaly
A jak to u mě probíhá?
V klidu se seznámíme, maličko Vás vyzpovídám - néééé, že bych byla tak zvědavá :), ale abychom věděli, zda můžeme masírovat, co Vás trápí a na co se zaměřit. Jakou masáž si představujete a co je pro Vás nejvhodnější.
V křesle se v klidu můžete vydýchat a až budete připravení můžeme se do toho pustit. Na stolku máte vždy připravenou vodu nebo bylinný čaj.
Velmi důležité je, abyste si masáž užili a maximálně jste se uvolnili jak fyzicky tak psychicky, proto všichni mí klienti ví, že masáž není za trest :o). Neleží celou dobu připoutáni na lehátko - ale naopak, kdykoliv bude potřeba můžete odejít na WC, ZVEDNOUT SE, JÍT SE NAPÍT, PROTÁHNOUT, ŘÍCI SI O PAPÍROVÝ KAPESNÍK - je to Váš čas odpočinku. Nemusíte čekat až masáž skončí, abyste mohli třeba odejít na toaletu.
Nestyďte se říci, že chcete masáž přerušit - psychické uvolnění je velmi důležité!!!!
Masáž vždy zakončuji doplněním energie - bez energií masáže neprovádím.
Po skončení masáže je důležité pomalé a klidné vstávání.
Velmi důležité po masáži je dát tělu šanci k samoregulaci a odpočívat alespoň ještě další den. Dodržujte pitný režim, abyste ředili odpadní látky, které jsme vyplavili a nezatěžovali tak vnitřní orgány, které musí odpadní látky přefiltrovat.